Обмін простих білків, амінокислот і аміаку
Quiz-summary
0 of 40 questions completed
Questions:
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
Information
Тестирование «Крок 1. Фармація» по темам «Обмін простих білків, амінокислот і аміаку«
You must specify a text. |
|
You must specify a text. |
You have already completed the quiz before. Hence you can not start it again.
Quiz is loading...
You must sign in or sign up to start the quiz.
You have to finish following quiz, to start this quiz:
Results
0 of 40 questions answered correctly
Your time:
Time has elapsed
You have reached 0 of 0 points, (0)
Average score |
|
Your score |
|
Categories
- Крок_фарм_укр 0%
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- Answered
- Review
-
Question 1 of 40
1. Question
В аналітичній практиці застосовують реакцію дезамінування α-амінокислот під впливом азотистої кислоти. Яка речовина утворюється внаслідок дезамінування аланіну?
Correct
Incorrect
Hint
Під дією азотистої кислоти α-амінокислоти перетвоорюються на відповідні α-гідроксикислоти: Ала + HNO2 —> Піруват + N2 + H2O. Реакція застосовується в аналітичній практиці (метод Ван-Слайка). За об’ємом азоту, що виділився, визначають кількісний вміст α-амінокислоти.
-
Question 2 of 40
2. Question
Альбіноси погано переносять вплив сонячного опромінення, оскільки в їх шкірі не утворюється меланін. Порушення метаболізму якої амінокислоти лежить в основі цього явища?
Correct
Incorrect
Hint
В нормі в організмі людини амінокислота фенілаланін пертворюється на тирозин, з якого в подальшому утворюється пігмент шкіри й волосся меланін.
-
Question 3 of 40
3. Question
Основна маса азоту з організму виводиться у вигляді сечовини. Зниження активності якого ферменту в печінці призводить до гальмування синтезу сечовини і нагромадження амоніаку в крові і тканинах?
Correct
Incorrect
Hint
Карбамоїлфосфатсинтетаза — фермент синтезу сечовини, що зв’язує NН3 з СО2 у першій реакції цього циклу. При зниженні активності цього ферменту буде гальмуватись утворення сечовини і збільшуватись рівень аміаку в крові і тканинах.
-
Question 4 of 40
4. Question
Сеча хворого у реакції з хлоридом заліза дає багряно-червоне забарвлення, а на повітрі швидко забарвлюється в чорний колір. При цьому хворий скаржиться на болі в суглобах. З патологією обміну якої речовини пов’язаний стан хворого?
Correct
Incorrect
Hint
Гомогентизинова кислота – продукт катаболізму фенілаланіну і тирозину, який в нормі окиснюється до фумарату і ацетоацетату. При вродженому дефекті ферменту оксидази гомогентизинової кислоти спостерігається збільшення рівня цієї речовини в крові та сечі. На повітрі гомогентизинова кислота перетворюється в алкаптон – сполуку чорного кольору, тому це захворювання і має назву алкаптонурія.
-
Question 5 of 40
5. Question
Аміак є токсичною речовиною і збільшення його вмісту в крові є особливо небезпечним для нейронів. Яка з перерахованих кислот бере участь у зв’язуванні аміаку в мозку?
Correct
Incorrect
Hint
Основним механізмом знешкодження аміаку в клітинах головного мозку є синтез глутамінової кислоти, яка утворюється з α-кетоглутарату і NH3. Слід зазначити, що в клітині аміак може взаємодіяти з глутаміновою кислотою під дією ферменту глутамінсинтетази з утворенням глутаміну. NН3 в складі глутамату і глутаміну транспортується в печінку (синтез сечовини) і нирки (синтез солей амонію).
-
Question 6 of 40
6. Question
У хворого з патологією печінки мають місце розлади білкового обміну з порушенням синтезу сечовини в орнітиновому циклі. Концентрація якої токсичної речовини буде зростати у крові при цьому?
Correct
Incorrect
Hint
Катаболізм білків та амінокислот призводить до утворення токсичної речовини – амоніаку, який знешкоджується в печінці (цикл Кребса-Гензелайта) та нирках (утворення солей). Ураження печінки призводить до гальмування орнітинового циклу, а, отже, концентрація сечовини зменшуватиметься, а амоніаку — збільшуватиметься.
-
Question 7 of 40
7. Question
Хворому зі скаргами на погіршення пам’яті, головокружіння призначили аміналон. Даний препарат містить продукт декарбоксилювання глутамінової кислоти. Назвіть його:
Correct
Incorrect
Hint
Важливим нейромедіатором, що виконує гальмівні функції, є γ-аміномасляна кислота (ГАМК), кількість якої в головному мозку у багато разів більше, ніж інших нейромедіаторів. ГАМК утворюється при декарбоксилюванні глутамату в реакції, яку каталізує глутаматдекарбоксилаза.
-
Question 8 of 40
8. Question
При зменшенні в харчовому раціоні вітаміну B6 спостерігаються порушення в обміні білків. Зниження активності яких біохімічних процесів буде спостерігатися в організмі хворого?
Correct
Incorrect
Hint
Біологічна дія вітаміну В6 пов’язана з участю в реакціях амінокислотного обміну. Його коферментними формами є піридоксальфосфат (ПАЛФ) та піридоксамінфосфат (ПАМФ), що беруть участь у каталітичних циклах таких ферментних реакцій: трансамінування у складі ферментів амінотрансфераз; декарбоксилювання у складі ферментів декарбоксилаз; перетворення триптофану кінуреніновим шляхом з утворенням НАД у складі ферменту кінуренінази; біосинтезі гему у складі ферменту δ-амінолевулінатсинтази.
-
Question 9 of 40
9. Question
Біохімічний аналіз крові вказує на підвищення рівня сечовини. Про порушення якого виду обміну це свідчить?
Correct
Incorrect
Hint
Катаболізм білків та амінокислот призводить до утворення токсичної речовини – амоніаку, який знешкоджується в печінці (цикл Кребса-Гензелайта) та нирках (утворення солей). В печінці амоніак перетворюється на сечовину, яка і виводиться з організму із сечею.
-
Question 10 of 40
10. Question
Тиреоїдні гормони відносяться до похідних амінокислот. Яка з амінокислот лежить в основі структури цих гормонів?
Correct
Incorrect
Hint
Тиреоїдні гормони є істинними гормонами, що синтезуються в сеціалізованих епітеліальних клітинах фолікулів щитовидної залози – тиреоцитах. До цієї групи належать похідні амінокислоти L-тирозину – 3,5,3’,5’-тетрайодтиронін (тироксин) та 3,5,3’-трийодтиронін.
-
Question 11 of 40
11. Question
В процесі декарбоксилювання 5-гідрокситриптофану утворюється біогенний амін, що має судиннозвужувальну дію. Назвіть даний біогенний амін.
Correct
Incorrect
Hint
З амінокислоти триптофану шляхом гідроксилювання утворюється 5-окситриптофан, який після декарбоксилювання за участі ПАЛФ-залежної декарбоксилази перетворюється на 5-окситриптамін (серотонін).
-
Question 12 of 40
12. Question
При альбінізмі в організмі не відбувається утворення пігменту меланіну. З порушенням метаболізму якої амінокислоти пов’язано виникнення цього захворювання?
Correct
Incorrect
Hint
В нормі в організмі людини амінокислота фенілаланін пертворюється на тирозин, з якого в подальшому утворюється пігмент шкіри й волосся меланін.
-
Question 13 of 40
13. Question
Аміак утворюється в різних тканинах і органах та знешкоджується у печінці, перетворюючись у сечовину. Яка амінокислота переносить його з скелетних м’язів у печінку:
Correct
Incorrect
Hint
Аміак є токсичною речовиною, який знешкоджується в печінці (цикл Кребса-Гензелайта) та нирках (утворення солей). Особливу роль у переносі аміаку до печінки в нетоксичній формі відіграє амінокислота аланін (глюкозо-аланіновий цикл). Велике значення цей механізм має для працюючих м’язів. Послідовність реакцій при цьому така: утворений аміак перетворюється в аміногрупу глутамату під час реакції, яка каталізується глутаматдегідрогеназою. Глутамат переносить потім свою α-аміногрупу на піровиноградну кислоту (піруват), яка завжди міститься в достатній кількості, оскільки це продукт гліколізу, що протікає в м’язах. Реакція переносу каталізується аланінамінотрансферазою (АЛТ). Аланін (нейтральна амінокислота, яка не несе сумарного заряду при значеннях рН, близьких до 7) виходить із клітин у кров і доставляється кров’ю до печінки. Тут він під дією АЛТ передає свою аміногрупу α-кетоглутарату, внаслідок чого утворюється глутамінова кислота. Остання в реакції, що каталізується глутаматдегідрогеназою, дезамінується з утворенням α-кетоглутарату й аміаку, який у печінці перетворюється на сечовину — кінцевий продукт азотистого обміну.
-
Question 14 of 40
14. Question
У хворого відмічається послаблення гальмівних процесів у ЦНС, що пов’язано з порушенням утворення гама-аміномасляної кислоти. Яка речовина є попередником ГАМК?
Correct
Incorrect
Hint
Важливим нейромедіатором, що виконує гальмівні функції, є γ-аміномасляна кислота (ГАМК), кількість якої в головному мозку у багато разів більше, ніж інших нейромедіаторів. ГАМК збільшує проникність постсинаптичних мембран для іонів К+ і, тим самим, віддаляє мембранний потенціал від порогового рівня, при якому виникає потенціал дії. ГАМК утворюється при декарбоксилюванні глутамату в реакції, яку каталізує глутаматдекарбоксилаза.
-
Question 15 of 40
15. Question
Біогенні аміни у тканинах піддаються окисному дезамінуванню. За участю якого ферменту це відбувається?
Correct
Incorrect
Hint
Розпад біогенних амінів (норадреналіну, серотоніну, адреналіну, дофаміну) відбувається шляхом окисного дезамінування за участі ферменту МАО (моноаміноксидази), що зв’язаний з мембраною мітохондрій.
-
Question 16 of 40
16. Question
Донором метильної групи для метилювання лікарських речовин може служити активна форма однієї із сульфурвмісних амінокислот. Виберіть її:
Correct
Incorrect
Hint
Амінокислота метіонін в організмі людини є головним донором метильних груп для реакцій метилування у синтезі таких важливих сполук як креатин, холін, адреналін, тимін тощо, а також залучається до метаболізму ксенобіотиків (лікарських засобів).
-
Question 17 of 40
17. Question
Біохімічний механізм трансамінування полягає в тому, що аміногрупи від різних амінокислот збираються у вигляді однієї з амінокислот. Яка це амінокислота?
Correct
Incorrect
Hint
Трансамінування (переамінування) — реакції перенесення α-аміногрупи від амінокислоти на α-вуглецевий атом α-кетокислоти — акцептора аміногрупи (здебільшого — α-кетоглутарату). Внаслідок реакції утворюється α-кетоаналог вихідної амінокислоти та нова амінокислота. Акцепторами аміногруп у реакціях трансамінування є три α-кетокислоти: піровиноградна, щавлевооцтова та α-кетоглутарова. При переносі аміногруп на піруват або оксалоацетат утворюються, відповідно, аланін або аспарагінова кислота. Далі NН2-групи з аланіну і аспарагінової кислоти переносяться на α-кетоглутарову кислоту з утворенням глутамінової кислоти. Цю реакцію каталізують високоактивні аланінамінотрансфераза (АЛТ) і аспартатамінотрансфераза (АСТ), для яких характерна субстратна специфічність. Сенс трансамінування полягає у його колекторній функції, іншими словами, у тому, що аміногрупи від різних амінокислот збираються в одній формі — у вигляді L-глутамату.
-
Question 18 of 40
18. Question
Амінотрасферази є ферментами, які переносять амінну групу з однієї сполуки на іншу. Вкажіть, яка сполука є акцептором аміногруп.
Correct
Incorrect
Hint
Акцепторами аміногруп у реакціях трансамінування є три α-кетокислоти: піровиноградна, щавлевооцтова та α-кетоглутарова. При переносі аміногруп на піруват або оксалоацетат утворюються, відповідно, аланін або аспарагінова кислота. Далі NН2-групи з аланіну і аспарагінової кислоти переносяться на α-кетоглутарову кислоту з утворенням глутамінової кислоти.
-
Question 19 of 40
19. Question
У хворого відмічається послаблення гальмівних процесів у ЦНС, що пов’язано з порушенням утворення гама-аміномасляної кислоти. Яка речовина є попередником ГАМК?
Correct
Incorrect
Hint
В ЦНС з глутамінової амінокислоти утворюється біогенний амін ГАМК (гама-аміномасляна кислота) — гальмівний медіатор ЦНС. При порушенні утворення ГАМК у ЦНС процеси збудження переважають над процесами гальмування, і можуть виникати судоми.
-
Question 20 of 40
20. Question
При обстеженні хворого встановлено діагноз: алкаптонурія. Дефіцитом якого ферменту зумовлена ця патологія?
Correct
Incorrect
Hint
При захворюванні алкаптонурія спостерігається збільшення концентрації гомогентизинової кислоти, що виводиться з організму з сечею і після окиснення надає їй темного забарвлення. Захворювання обумовлено дефектом ферменту – оксидази гомогентизинової кислоти.
-
Question 21 of 40
21. Question
Хвора на хронічну ниркову недостатність скаржиться на втрату апетиту, блювоту, пронос, загальну слабкість, нестерпне свербіння шкіри. Який із перелічених механізмів є головним у виникненні цих симптомів?
Correct
Incorrect
Hint
Уремія є термінальною стадією хронічної ниркової недостатності, коли кінцеві продукти азотистого обміну не виводяться з організму. За останніми даними, уремія спричинена не лише отруєнням сечовиною, а й сукупною дією на організм більш як 200 інших накопичених продуктів. На кінцевому етапі такі стани супроводжуються дефіцитом метаболітів циклу Кребса, тканинною гіпоксією та комою. Глибокі зміни енергозабезпечення клітин можливі як при порушенні процесів сечоутворення (продукційна гіперазотемія), так і в разі порушення її виведення з сечею (ретенційна гіперазотемія).
-
Question 22 of 40
22. Question
У крові хворого виявлено збільшення концентрації аміаку, цитруліну, в сечі – зниження вмісту сечовини та цитрулінурію. Дефіцит якого ферменту має місце?
Correct
Incorrect
Hint
Знешкодження амоніаку в організмі людини відбувається в орнітиновому циклі з утворенням сечовини. При генетичних дефектах ферментів циклу спостерігається накопичення амоніаку та/чи інтермедіатів орнітинового циклу (наприклад, генетичний дефект синтезу аргініносукцинатсинтетази призводить до накопичення амоніаку та цитруліну, який і виводиться із сечею — цитрулінурія).
-
Question 23 of 40
23. Question
У результаті декарбоксилювання амінокислоти гістидину у клітинах утворюється гістамін. За рахунок якого ферменту забезпечується знешкодження даного біогенного аміну?
Correct
Incorrect
Hint
Фермент, який каталізує розщеплення гістаміну, був відкритий в 1915 році Юстісом (А. С. Eustis) і отримав назву гістамінази. Пізніше в тканинах тварин була виявлена діамінооксидаза, яка окислює діаміни — путресцин, кадаверин і ін. На підставі даних про субстратну специфічність діамінооксидази і гістамінази, характеру їх інгібіторів та активаторів була доведена ідентичність цих ферментів. Вільний гістамін швидко інактивується шляхом окислення (під дією діамінооксидази) або метилювання (під дією гістамін-N-метилтрансферази) з утворенням кінцевих продуктів імідазолілоцтової кислоти і N-метилгістаміну відповідно, які виводяться із сечею.
-
Question 24 of 40
24. Question
Антидепресанти здатні збільшувати вміст катехоламінів у синаптичній щілині. У чому полягає механізм дії цих препаратів?
Correct
Incorrect
Hint
Розпад біогенних амінів (норадреналіну, серотоніну, адреналіну, дофаміну) відбувається шляхом окисного дезамінування за участі ферменту МАО (моноаміноксидази), що зв’язаний з мембраною мітохондрій. Інгібітори МАО підвищують вміст біогенних амінів в клітині, на чому і базуються фармакологічні ефекти антидепресантів.
-
Question 25 of 40
25. Question
Висока токсичність аміаку для нейронів ЦНС зумовлюється гальмуванням циклу трикарбонових кислот і, як наслідок, зниженням тканинного дихання, окисного фосфорилювання, кетонемією. Причиною є зв’язування аміаку з наступними компонентами циклу:
Correct
Incorrect
Hint
Основним механізмом знешкодження аміаку в клітинах головного мозку є синтез глутамінової кислоти, яка утворюється з α-кетоглутарату і NH3. Слід зазначити, що в клітині аміак може взаємодіяти з глутаміновою кислотою під дією ферменту глутамінсинтетази з утворенням глутаміну. NН3 в складі глутамату і глутаміну транспортується в печінку (синтез сечовини) і нирки (синтез солей амонію).
-
Question 26 of 40
26. Question
У пацієнта з хворобою Паркінсона знижена кількість дофаміну, який утворюється з діоксіфенілаланіну (ДОФА). Під дією якого ферменту відбувається це перетворення?
Correct
Incorrect
Hint
Попередником дофаміну є L-тирозин (він синтезується з фенілаланіну), який гідроксилюється ферментом тирозингідроксилазою з утворенням L-ДОФА, який, в свою чергу, декарбоксилується за допомогою ферменту L-ДОФА-декарбоксилази і перетворюється в дофамін. Цей процес відбувається в цитоплазмі нейрона.
-
Question 27 of 40
27. Question
Важливим субстратом глюконеогенезу в печінці є аланін. Назвіть реакцію, в ході якої він утворюється в скелетних м’язах з пірувату.
Correct
Incorrect
Hint
Трансамінування (переамінування) — реакції перенесення α-аміногрупи від амінокислоти на α-вуглецевий атом α-кетокислоти — акцептора аміногрупи (здебільшого — α-кетоглутарату). Внаслідок реакції утворюється α-кетоаналог вихідної амінокислоти та нова амінокислота. Акцепторами аміногруп у реакціях трансамінування є три α-кетокислоти: піровиноградна, щавлевооцтова та α-кетоглутарова. При переносі аміногруп на піруват утворюється аланін. Далі, в печінці, NН2-група з аланіну переноситься на α-кетоглутарову кислоту з утворенням глутамінової кислоти та пірувату. Цю реакцію каталізує аланінамінотрансфераза (АЛТ). Піруват, що утворився, використовується в процесі глюконеогенезу.
-
Question 28 of 40
28. Question
У хворого у відповідь на введення білкових препаратів розвинулася алергічна реакція. З підвищенням утворення якої сполуки пов’язаний розвиток алергічної реакції?
Correct
Incorrect
Hint
В результаті реакції декарбоксилювання гістидину утворюється біогенний амін гістамін — медіатор алергії, запалення, болю. Надлишок гістаміну може навіть викликати алергічний шок.
-
Question 29 of 40
29. Question
Для лікування хвороби Паркінсона використовують L-ДOФА та його похідні. З якої амінокислоти утворюється ця речовина?
Correct
Incorrect
Hint
Попередником дофаміну є L-тирозин (він синтезується з фенілаланіну), який гідроксилюється ферментом тирозингідроксилазою з утворенням L-ДОФА, який, в свою чергу, декарбоксилується за допомогою ферменту L-ДОФА-декарбоксилази і перетворюється в дофамін. Цей процес відбувається в цитоплазмі нейрона.
-
Question 30 of 40
30. Question
У хворого з черепно-мозковою травмою спостерігаються епілептиморфні судомні напади, що регулярно повторюються. Утворення якого біогенного аміну порушено при цьому стані?
Correct
Incorrect
Hint
В ЦНС з глутамінової амінокислоти утворюється біогенний амін ГАМК (гама-аміномасляна кислота) — гальмівний медіатор ЦНС. При порушенні утворення ГАМК у ЦНС процеси збудження переважають над процесами гальмування, і можуть виникати судоми.
-
Question 31 of 40
31. Question
При таких хворобах як тиреотоксикоз, туберкульоз та ін. посилюється катаболізм власних білків організму. Посиленим синтезом в печінці та екскрецією з сечею якої сполуки супроводжується цей процес?
Correct
Incorrect
Hint
Катаболізм білків та амінокислот призводить до утворення токсичної речовини – амоніаку, який знешкоджується в печінці (цикл Кребса-Гензелайта) та нирках (утворення солей). В печінці аміак перетворюється на нетоксичну речовину — сечовину — в орнітиновому циклі (циклі Кребса-Гензелайта).
-
Question 32 of 40
32. Question
У товстій кишці декарбоксилюються деякі амінокислоти з утворенням токсичних речовин. Яка сполука утворюється із орнітину?
Correct
Incorrect
Hint
Орнітин (NH2-(CH2)3-CH(NH2)-COOH) під дією бактеріальних декарбоксилаз перетворюється на путресцин (NH2-(CH2)4-(NH2) — одне з декількох складових так званої трупної отрути.
-
Question 33 of 40
33. Question
Пацієнт попередив, що застосовування знеболюючих препаратів може викликати алергічний шок. Збільшення кількості в крові якого біогенного аміну може бути причиною такого стану?
Correct
Incorrect
Hint
Амінокислота гистидин в результаті реакції α-декарбоксилювання перетворюється на гістамін — біогенний амін, який є медіатором запалення, болю і алергії. Надлишок гістаміну може навіть викликати алергічний шок.
-
Question 34 of 40
34. Question
Є декілька шляхів знешкодження аміаку в організмі людини, але для окремих органів є специфічні. Який шлях знешкодження аміаку характерний для клітин головного мозку?
Correct
Incorrect
Hint
Основним механізмом знешкодження аміаку в клітинах головного мозку є синтез глутамінової кислоти, яка утворюється з α-кетоглутарату і NH3. Слід зазначити, що в клітині аміак може взаємодіяти з глутаміновою кислотою під дією ферменту глутамінсинтетази з утворенням глутаміну. NН3 в складі глутамату і глутаміну транспортується в печінку (синтез сечовини) і нирки (синтез солей амонію).
-
Question 35 of 40
35. Question
Вітамін В6 входить до складу коферменту піридоксальфосфату (ПАЛФ). Які реакції протікають за участю ПАЛФ?
Correct
Incorrect
Hint
Біологічна дія вітаміну В6 пов’язана з участю в реакціях амінокислотного обміну. Його коферментними формами є піридоксальфосфат (ПАЛФ) та піридоксамінфосфат (ПАМФ), що беруть участь у каталітичних циклах таких ферментних реакцій: трансамінування у складі ферментів амінотрансфераз; декарбоксилювання у складі ферментів декарбоксилаз; перетворення триптофану кінуреніновим шляхом з утворенням НАД у складі ферменту кінуренінази; біосинтезі гему у складі ферменту δ-амінолевулінатсинтази.
-
Question 36 of 40
36. Question
&alpha-Амінокислоти R-CH(NH2)-COOH відносно легко декарбоксилюються до:
Correct
Incorrect
Hint
Декарбоксилування — це відщеплення від амінокислоти α-карбоксильної групи у вигляді СО2 за участі ферментів декарбоксилаз і ПАЛФ — коферментної форми вітаміну В6 (піридоксину). В результаті реакції декарбоксилювання амінокислот утворюються біогенні аміни.
-
Question 37 of 40
37. Question
Аналіз шлункового соку має істотне діагностичне значення при захворюваннях шлунка. Яку сполуку використовують як стимулятор секреції шлункового соку при клінічних дослідженнях?
Correct
Incorrect
Hint
У клінічній практиці проводять дослідження як нестимульованої (базальної) шлункової секреції, так і стимульованої. В більшості випадків для стимулювання шлункової секреції використовуються гастрин і гістамін, що є найбільш фізіологічно адекватними парентеральними стимуляторами. Гістамін стимулює гландулоцити, впливаючи на Нг-рецептори їх мембран і викликаючи виділення великої кількості соку високої кислотності, але бідного пепсином. Стимуляцію гістаміном застосовують для диференціальної діагностики органічної ахлоргідрії (залежить від атрофічних змін слизової шлунка) і функціональної ахлоргідрії (пов’язана з гальмуванням шлункової секреції).
-
Question 38 of 40
38. Question
У хворих з важкими станами депресії знижується рівень серотоніну у мозку та спинномозковій рідині. Яка амінокислота є попередником серотоніну?
Correct
Incorrect
Hint
З амінокислоти триптофану шляхом гідроксилювання утворюється 5-окситриптофан, який після декарбоксилювання за участі ПАЛФ-залежної декарбоксилази перетворюється на 5-окситриптамін (серотонін).
-
Question 39 of 40
39. Question
Для лікування епілепсії призначено глутамінову кислоту. Яка сполука, що утворюється з глутамату, здатна коригувати прояви епілепсії?
Correct
Incorrect
Hint
В ЦНС з глутамінової амінокислоти утворюється біогенний амін ГАМК (гама-аміномасляна кислота) — гальмівний медіатор ЦНС. При порушенні утворення ГАМК у ЦНС процеси збудження переважають над процесами гальмування, і можуть виникати судоми.
-
Question 40 of 40
40. Question
Більшість антидепресантів є неселективними інгібіторами моноамінооксидаз (МАО) – флавінвмісних ферментів, які каталізують окисне дезамінування моноамінів в мітохондріях нейронів головного мозку. Коферментом МАО є:
Correct
Incorrect
Hint
Моноамінооксидази каталізують окислювальне дезамінування моноамінів. Кисень використовується для відщеплення аміногрупи від молекули аміну, в результаті чого утворюється відповідний кетон (або альдегід) і аміак. Моноаміноксидази містять ковалентно зв’язаний кофактор ФАД і, таким чином, класифікуються як флавопротеїни.