Перетравлення у ШКТ
Перетравлення у ШКТ
Quiz-summary
0 of 19 questions completed
Questions:
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
Information
Перетравлення у ШКТ
You must specify a text. |
|
You must specify a text. |
You have already completed the quiz before. Hence you can not start it again.
Quiz is loading...
You must sign in or sign up to start the quiz.
You have to finish following quiz, to start this quiz:
Results
0 of 19 questions answered correctly
Your time:
Time has elapsed
You have reached 0 of 0 points, (0)
Average score |
|
Your score |
|
Categories
- Стомат_укр 0%
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- Answered
- Review
-
Question 1 of 19
1. Question
1 pointsПри обстеженні чоловіка 45 років, який тривалий час перебуває на вегетаріанської рослинній дієті, виявлено негативний азотистий баланс. Яка особливість раціону стала причиною цього?
Correct
Incorrect
Hint
Білки є основним джерелом азоту організму людини. При недостатній кількості білків в харчовому раціоні людини через час почнеться спостерігатися негативних азотистий баланс.
-
Question 2 of 19
2. Question
1 pointsУ жінки 30 років виявлена недостатність зовнішньо секреторної функції підшлункової залози. Гідроліз яких поживних речовин буде порушений?
Correct
Incorrect
Hint
Підшлункова залоза є основною залозою в системі травлення людини. Вона секретує в просвіт дванадцятипалої кишки протеази, панкреатичну амілазу (діастазу) та панкреатичну ліпазу. Зазначені ферменти гідролізують білки, жири та вуглеводи.
-
Question 3 of 19
3. Question
1 pointsПісля прийому жирної їжі у хворого з’являються нудота і печія, має місце стеаторея. Причиною такого стану може бути:
Correct
Incorrect
Hint
Стеаторея, тобто наявність неперетравлений ліпідів в фекаліях може бути викликана недостатністю секреції жовчних кислот. Також при цьому можуть спостерігатися нудота та печія.
-
Question 4 of 19
4. Question
1 pointsХворий відзначає часті проноси, особливо після вживання жирної їжі, втрату маси тіла. Лабораторні дослідження показали наявність стеатореї; кал гіпохолічний. Що може бути причиною такого стану?
Correct
Incorrect
Hint
Гіпохолічний кал при стеатореї виникає при недостатності секреції жовчі. Це може бути пов’язано з обтурацією жовчних шляхів.
-
Question 5 of 19
5. Question
1 pointsУ хворого через наявність каменю в загальному жовчному протоці припинилося надходження жовчі в кишечник. Порушення якого з процесів спостерігається при цьому?
Correct
Incorrect
Hint
Наявність каменів в жовчному протоці заважає вивільненню жовчі в кишечник. Жовч містить жовчні кислоти, що приймають участь в перетравленні жирів а саме – емульгуванні ліпідів їжі, активації панкреатичної ліпази та всмоктуванні продуктів ліполізу та жиророзчиних вітамінів.
-
Question 6 of 19
6. Question
1 pointsГлікоген, що надійшов з їжею був гідролізований в шлунково-кишковому тракті. Який кінцевий продукт утворився в результаті цього процесу?
Correct
Incorrect
Hint
Глікоген – полісахарид тваринного походження, що утворений залишками глюкози, які поєднані α-1-4-глікозидними (в місцях розгалуження α-1-6-) зв’язками.
-
Question 7 of 19
7. Question
1 pointsУ хворого, які тривалий час страждає на хронічний ентероколіт, після вживання молока виникли метеоризм, діарея, кольки. З недостатністю якого ферменту в кишечнику це пов’язано?
Correct
Incorrect
Hint
Молоко містить дисахарід лактозу, що містить залишки глюкози та галактози. Фермент лактаза гідролізує лактозу до моносахаридів. При недостатності ферменту лактази розщеплення не відбувається, а дисахарід лактоза починає під дією ензимів мікроорганізмів кишечного біоценозу бродити з утворенням великої кількості газів, що спостерігається як метеоризм. Також лактоза збільшує онкотичний тиск, що призводить до притоку води в порожнину кишечника, і як наслідок, до діареї.
-
Question 8 of 19
8. Question
1 pointsХворий після прийому жирної їжі відчуває нудоту, млявість, з часом з’явилися ознаки стеатореї. В крові холестерин — 9,2 ммоль/л. Причиною такого стану є нестача:
Correct
Incorrect
Hint
Порушення травлення жирів (стеаторея) та гіперхолестеринемія (рівень холестерину у крові – >5,0 ммоль/л) можуть бути проявом порушення синтезу жовчних кислот. Жовчні кислоти і ліпаза відповідають за перетравлення жирів. Оскільки жовчні кислоти синтезуються у печінці з холестерину, то порушення цього процесу надлишок холестерину потрапляє у кров.
-
Question 9 of 19
9. Question
1 pointsУ хворого на хронічний гепатит виявлено значне зниження синтезу і секреції жовчних кислот. Який процес в найбільшій мірі буде порушений в кишечнику цього хворого?
Correct
Incorrect
Hint
При хронічному гепатиті пригнічуються синтез багатьох груп речовин, у тому числі й жовчних кислот, які є поверхнево-активними речовинами та приймають участь процесі емульгування жирів.
-
Question 10 of 19
10. Question
1 pointsУ новонародженої дитини спостерігається диспепсія після годування молоком. Після заміни молока розчином глюкози симптоми диспепсії зникають. Недостатність якого ферменту спостерігається у новонародженого?
Correct
Incorrect
Hint
Диспепсичні прояви після годування молоком у новонароджених спостерігаються за умови недостатності фермента лактази, який за норми гідролізує дисахарід лактозу.
-
Question 11 of 19
11. Question
1 pointsКал хворого нормально забарвлений, до складу нього входить велика кількість вільних жирних кислот. Причиною цього є порушення наступного процесу:
Correct
Incorrect
Hint
Стеаторея – стан наявності жирів в фекаліях може спостерігатися за умов порушення емульгування, перетравлення та всмоктування ліпідів. Наявність вільних жирних кислот та забарвлення калу свідчать про нормальні роботу панкреатичної ліпази за адекватне емульгування ліпідів жовчними кислотами. Причиною порушення може бути порушення процесів всмоктування жирів.
-
Question 12 of 19
12. Question
1 pointsПісля переводу на змішане харчування у новонародженої дитини виникла диспепсія з діареєю, метеоризмом, відставанням у розвитку. Біохімічна основа даної патології полягає у недостатності:
Correct
Incorrect
Hint
Виникнення означених симптомів на змішаному харчування свідчить про недостатність перетравлення цукрози та ізомальтози. Ці дисахаріди гідролізуються мультиферментним комплексом, що містить дві субодиниці – одна каталізує розпад цукрози, інша ізомальтози. Генетична або вроджена сахаразо-ізомальтазна недостатність виникає у середньому 1 на 5000 випадків.
-
Question 13 of 19
13. Question
1 pointsУ хворого порушене всмоктування процесів гідролізу жирів. Причиною цього може бути дефіцит в порожнині кишечнику:
Correct
Incorrect
Hint
Одна з багатьох функцій жовчних кислот це емульгація продуктів гідролізу ліпідів для полегшення їх всмоктування ентероцитами.
-
Question 14 of 19
14. Question
1 pointsУ чоловіка 36 років зменшено всмоктування іонів натрію з порожнини кишечника в кров. Всмоктування яких з наведених речовин при цьому залишиться незмінним:
Correct
Incorrect
Hint
Іони натрію не приймають жодної участь у всмоктуванні жирів, оскільки вони всмоктуються у вигляді змішаних міцел через епітеліальну мембрану.
-
Question 15 of 19
15. Question
1 pointsУ пацієнта 40 років спостерігається непереносимість молочних продуктів. Недостатність дії якого фермента травлення може пояснити це явище:
Correct
Incorrect
Hint
Явища диспепсії (порушення травлення) після вживання молока, яке містить лактозу (молочний цукор), вказує на недостатність ферменту лактази кишечника.
-
Question 16 of 19
16. Question
1 pointsВ харчовому раціоні повинні бути жири. Вони виконують пластичну функцію в організмі, оскільки входять до складу :
Correct
Incorrect
Hint
Клітинна мембрана являє собою подвійний шар молекул ліпідів, більшість з яких це фосфоліпіди, гліколіпіди та холестерол.
-
Question 17 of 19
17. Question
1 pointsПри захворюванні підшлункової залози порушується утворення та секреція трипсину. Перетравлювання яких речовин буде порушено?
Correct
Incorrect
Hint
Трипсин — фермент класу гідролаз, що розщеплює пептиди і білки. Він синтезується в підшлунковій залозі у вигляді неактивного профермента трипсиногену. У просвіті кишечника активується ентерокіназою або шляхом аутокаталізу. Надалі активує інші панкреатичні протеази – хімотрипсин, еластазу, карбоксипептидази. При зменшенні синтезу і секреції трипсиногену
порушується травлення білків. -
Question 18 of 19
18. Question
1 pointsПорушення процесу розщеплення ліпідів в тонкому кишечнику обумовлено порушенням активності ліпази. Який з наведених факторів активує ліпазу?
Correct
Incorrect
Hint
Активація панкреатичної ліпази відбувається за участі коліпази та жовчних кислот.
-
Question 19 of 19
19. Question
1 pointsДо лікаря звернулася жінка, що на протязі довгого часу дотримувалась вегетаріанства. Під час обстеження виявили негативний азотистий баланс. Який з факторів, найбільш вірогідно, міг призвести до цього?
Correct
Incorrect
Hint
Негативний азотистий баланс – стан, коли кількість азоту, що надходить в організм, нижча кількості азоту, виведеного з організму. У раціоні вегетаріанців переважає рослинна їжа, в якій недостатньо білків (основного джерела азоту), тому у таких людей може розвиватися білкова недостатність і негативний азотистий баланс.